Clare GAA Fixtures (May bank holiday weekend)

Football

Cusack Cup Division 1 Round 4
Cooraclare v Kilmurry Ibrickane @ Cooraclare, Tuesday 7pm (Damien Fox, Clooney-Quin)
Lissycasey v St Joseph’s Miltown @ Lissycasey, Tuesday 7pm (Pat Cosgrove, Corofin)
Clondegad v Doonbeg @ Ballynacally, Tuesday 7pm (Jim Hickey, Cratloe)
O’Curry’s v Éire Óg @ Doonaha, Tuesday 7pm (Barry Kelly, St Joseph’s Miltown)

Cusack Cup Division 1 Round 5
St Joseph’s Miltown v Kilmurry Ibrickane @ Miltown, Monday 2.30pm
O’Curry’s v Doonbeg @ Doonaha, Monday 2.30pm
Éire Óg v Clondegad @ Éire Óg, Monday 2.30pm
Lissycasey v Cooraclare @ Lissycasey, Monday 2.30pm

Garry Cup Division 2 Round 4
Wolfe Tones v Kilrush Shamrocks @ Shannon, Tuesday 7pm (Fergal Gray, Feakle)
Kildysart v Ennistymon @ Kildysart, Tuesday 7pm (Brian Keniry, Killimer)
Cratloe v Kilmihil @ Cratloe, Tuesday 7pm (Ger Keane, O’Curry’s)

Garry Cup Division 2 Round 5
Kilrush Shamrocks v St Joseph’s Doora/Barefield @ Kirush, Monday 2.30pm
Shannon Gaels v Wolfe Tones @ Labasheeda, Monday 2.30pm
Cratloe v Kildysart @ Cratloe, Monday 2.30pm
Kilmihil v Ennistymon @ Kilmihil, Monday 2.30pm

Division 3 League Round 4
Kilfenora v Liscannor @ Kilfenora, Tuesday 7pm (John Hannon, Michael Cusack’s)
Naomh Eoin v Corofin @ Cross, Tuesday 7pm (Michael Talty, Kilmurry Ibrickane)
St Breckan’s a bye

Division 3 League Round 5
Lissycasey (2) v Kilmurry Ibrickane (2) @ Lissycasey, Sunday 1pm
Coolmeen v St Breckan’s @ Coolmeen, Monday 2.30pm
Corofin v Kilfenora @ Corofin, Monday 2.30pm
Naomh Eoin v Liscannor @ Cross, Monday 2.30pm
St Senan’s Kilkee a bye

Division 4 League Round 4
Clondegad (2) v Ballyvaughan @ Ballynacally, Wednesday 7pm (Rob Harte, Banner)
Cooraclare (2) v Ennistymon (2) @ Cooraclare, Wednesday 7pm (Brian Keniry, Killimer)
Éire Óg (2) v Michael Cusack’s @ Éire Óg, Wednesday 7pm (Ger Keane, O’Curry’s)
Meelick v Doonbeg (2) @ Meelick, Wednesday 7pm (Flann O’Reilly, Cratloe)

Division 4 League Round 5
Clondegad (2) v Cooraclare (2) @ Ballynacally, Sunday 1pm
Ballyvaughan v Ennistymon (2) @ Ballyvaughan, Sunday 1pm
Michael Cusack’s v Doonbeg (2) @ Gleann Ciosog, Sunday 1pm
Éire Óg (2) v Meelick @ Éire Óg, Monday 2.30pm

Division 5 League Round 4
Shannon Gaels (2) v Clarecastle @ Labasheeda, Monday 4.30pm
Kilmurry Ibrickane (3) v St Joseph’s Miltown (2) @ Quilty, Monday 5pm
Moy v Kilrush Shamrocks (2) @ Moy, Monday 6pm
St Joseph’s Doora/Barefield (2) v Killimer @ Gurteen, Monday 6pm

Division 6 League Round 4
Coolmeen (2) v St Breckan’s (2) @ Coolmeen, Monday 6pm
Kilmihil (2) v Wolfe Tones (2) @ Kilmihil, Monday 6pm
Cooraclare (3) v O’Curry’s (2) @ Cooraclare, Monday 6pm
Michael Cusack’s (2) v Kildysart (2) @ Gleann Ciosog, Monday 6pm

Hurling

Clare Cup Division 1A Round 5
O’Callaghan’s Mills v Feakle @ Kilkishen, Saturday 6pm
Sixmilebridge v Clarecastle @ Sixmilebridge, Saturday 6.45pm
Cratloe v Clonlara @ Cratloe, Saturday 6.45pm
Newmarket-on-Fergus v Crusheen @ Newmarket, Saturday 6.45pm
Clooney-Quin v Inagh-Kilnamona @ Clooney, Saturday 6.45pm

Clare Cup Division 1B Round 5
Éire Óg v Scariff @ Éire Óg, Saturday 6.45pm
Broadford v Tulla @ Broadford, Saturday 6.45pm
Tubber v Wolfe Tones @ Tubber, Saturday 6.45pm
St Joseph’s Doora/Barefield v Sixmilebridge (2) @ Gurteen, Sunday 12pm

Division 2 League Round 5
Bodyke v Parteen @ Bodyke, Saturday 6.45pm
Corofin v Ruan @ Corofin, Saturday 6.45pm
Ballyea v Cratloe (2) @ Ballyea, Sunday 12pm
Ennistymon v Newmarket-on-Fergus (2) @ Ennistymon, Sunday 1pm
Inagh-Kilnamona (2) v Smith O’Brien’s @ Inagh, Sunday 1pm

Division 3 League Round 5
Éire Óg (2) v Clarecastle (2) @ Éire Óg, Friday 7pm
Clonlara (2) v Meelick @ Clonlara, Sunday 1pm
Crusheen (2) v Kilmaley (2) @ Crusheen, Sunday 1pm
Clooney-Quin (2) v Killanena @ Clooney, Sunday 7pm
Ogonnelloe a bye

Division 4 League Round 3
Sixmilebridge (3) v Whitegate (2) @ Sixmilebridge, Saturday 5pm
Ballyea (2) v St Joseph’s Doora/Barefield (2) @ Ballyea, Saturday 6pm
Scariff (2) v O’Callaghan’s Mills (2) @ Scariff, Sunday 1pm
Tubber (2) v Broadford (2) @ Tubber, Sunday 6.30pm

Division 5A League Round 3
Smith O’Brien’s (2) v Wolfe Tones (2) @ Killaloe, Sunday 6pm
Inagh-Kilnamona (3) v Clarecastle (3) @ Inagh, Sunday 6pm
Newmarket-on-Fergus (3) a bye
Éire Óg (3) a bye

Division 5B League Round 3
Parteen (2) v Clonlara (3) @ Parteen, Saturday 3pm
St Joseph’s Doora/Barefield (3) v Clooney-Quin (3) @ Gurteen, Sunday 1.30pm
Tulla (2) v Ruan (2) @ Tulla, Sunday 6pm
Feakle (2) v Kilmaley (3) @ Feakle, Sunday 6pm

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.