Provisional Hurling Fixtures for Week Ending Mondday 1st April

Under 21A Championship Semi-Finals
Sixmilebridge v Ballyea @ Clarecastle, Friday 4.30pm
Clonlara v Inagh/Kilnamona @ Sixmilebridge, Friday 4.30pm

Under 21B Championship Semi-Finals

O’Callaghan’s Mills v Feakle/Killanena @ Bodyke, Friday 4pm
Clarecastle v St Joseph’s Doora/Barefield @ Ruan, Friday 4.30pm

Under 21C Championship Semi-Finals
Parteen v Whitegate @ Ogonnelloe, Friday 4.30pm
Meelick v Scariff/Ogonnelloe @ Tulla, Friday 4.30pm

Clare Cup Division 1A Round 1
Clooney/Quin v Newmarket-on-Fergus @ Clooney, Monday 3.30pm
Clarecastle v Crusheen @ Clarecastle, Monday 3pm
Sixmilebridge v Cratloe @ Sixmilebridge, Monday 2pm
Éire Óg v Broadford @ Éire Óg, Monday 3pm
Clonlara v Inagh/Kilnamona @ Clonlara, Monday 3pm

Clare Cup Division 1B Round 1
St Joseph’s Doora/Barefield v O’Callaghan’s Mills @ Gurteen, Monday 12pm
Scariff v Whitegate @ Scariff, Monday 2pm
Wolfe Tones v Ruan @ Shannon, Monday 2pm
Tulla v Kilmaley @ Tulla, Monday 12pm
Ballyea v Tubber @ Ballyea, Monday 1pm

Division 2 League Round 1
Sixmilebridge v Crusheen @ Sixmilebridge, Saturday, Saturday 4.30pm
Corofin v Inagh/Kilnamona @ Corofin, Saturday 4.30pm
Ogonnelloe v Parteen @ Ogonnelloe, Monday 4.30pm
Feakle v Smith O’Brien’s @ Feakle, Monday 4.30pm
Ennistymon v Killanena @ Ennistymon, Monday 4.30pm

Intermediate League Division 3 Round 1

Clonlara v Clarecastle @ Clonlara, Saturday 4.30pm
Kilmaley v Newmarket-on-Fergus @ Kilmaley, Saturday 4.30pm
Cratloe v Éire Óg @ Eire Og, Saturday 4.30pm
Bodyke v Meelick @ Bodyke, Monday 4.30pm

Junior A League Division 4 Round 1
Tubber v Scariff @ Tubber, Saturday 4.30pm
Broadford v Clooney/Quin @ Broadford, Saturday 12pm
St Joseph’s Doora/Barefield v O’Callaghan’s Mills @ Gurteen, Saturday 2pm
Smith O’Brien’s v Sixmilebridge @ Killaloe, Tuesday 6.15pm

Junior B League Division 5A Round 1
Whitegate v Tulla @ Whitegate, Saturday 4.30pm
Clarecastle v Ballyea @ Clarecastle, Sunday 11.30am
Crusheen v Newmarket-on-Fergus @ Crusheen, Sunday 11.30am
Corofin v Inagh/Kilnamona @ Corofin, Sunday 11.30am

Junior B League Division 5B Round 1
Feakle v Bodyke @ Feakle, Saturday 4.30pm
Ruan v Ogonnelloe @ Ruan, Saturday 3.30pm
Clonlara v Kilmaley @ Clonlara, Sunday 12pm
O’Callaghan’s Mills v Parteen @ Kilkishen, Sunday 12pm

Leave a Reply